Goji-bessen groothandel in bulk verwijst naar de commerciële inkoop van gedroogde Lycium barbarum -bessen in grote hoeveelheden, doorgaans vanaf 100 kilogram per zending, bedoeld voor voedselfabrikanten, producenten van supplementen, theeblenders, snackmerken en distributeurs van ingrediënten. In tegenstelling tot de detailhandel of de inkoop van kleine batches, richt de bulkgroothandel zich op de efficiëntie van de toeleveringsketen, een consistente kwaliteit in batches van tonnen en de kosten per kilogram als belangrijkste inkoopmaatstaf.
De mondiale groothandelsmarkt voor gedroogde gojibessen bedroeg in 2023 meer dan 58.000 ton, waarvan ongeveer 82% afkomstig was uit de Chinese autonome regio Ningxia Hui, Gansu en Xinjiang (China Customs Statistics, 2023). De provincie Ningxia alleen al is goed voor 45% van de totale productie, met een gemiddelde jaarlijkse productie van 26.000 ton gedroogde bessen. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. opereert als een verticaal geïntegreerde groothandel, beheert de besseninkoop van 380 hectare eigen boerderijen en heeft contracten gesloten met meer dan 200 lokale telers, met een jaarlijkse groothandelscapaciteit van 1.800 ton gedroogde bessen.
Groothandel goji-bessen worden geclassificeerd op basis van grootte, kleur, vochtgehalte en tolerantie voor vreemde stoffen. Het industriestandaard sorteersysteem, gebaseerd op het aantal bessen per 50 gram, hangt rechtstreeks samen met de bessengrootte en de marktprijs:
| Aantal | per 50 g | Bessendiameter (mm) | Typisch gebruik | Prijsindex* |
|---|---|---|---|---|
| Premium (klasse A) | 200 – 280 | 1,8 – 2,4 | Snacking, premium theemelanges | 1.00 |
| Standaard (klasse B) | 350 – 450 | 1,4 – 1,8 | Voedselverwerking, graneninsluitsels | 0,72 – 0,78 |
| Industrieel (graad C) | 500 – 650 | 1,0 – 1,4 | Sapconcentraten, poedermalen | 0,50 – 0,58 |
| Verwerking (graad D) | 700 – 900 | <1,0 | Extractie, voedsel voor huisdieren, compostering | 0,28 – 0,35 |
*Prijsindex ten opzichte van klasse A (index = 1,00) gebaseerd op de groothandelsprijslijst van Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. uit 2024.
Voor de bulkgroothandel is klasse B (350-450 stuks) de meest verhandelde kwaliteit, die ongeveer 55% van alle groothandelstransacties vertegenwoordigt, omdat deze voor de meeste industriële toepassingen een evenwicht biedt tussen kosten en uiterlijk. Klasse A is goed voor 18% van het groothandelsvolume, voornamelijk bestemd voor premium snacks en hoogwaardige theemelanges.
Bij het in bulk kopen van gojibessen in bulk moeten kopers de volgende parameters specificeren in het leveringscontract. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. vermeldt deze standaard op elk analysecertificaat (CoA):
Fysieke specificaties:
Vochtgehalte: ≤ 13,0 % (ISO 6540:1980-methode)
Vreemde stoffen: ≤ 0,5 % (geen stenen, glas, metaal; stengels en bladeren worden meegeteld als vreemde stoffen)
Defecte bessen (verdonkerd, verschrompeld, door insecten beschadigd): ≤ 5,0 gewichtsprocent
Kleur: uniform oranjerood, geen zwarte of bruine vlekken met een diameter groter dan 2 mm
Efficiëntie van het ontstelen: ≥ 98 % (minder dan 2 % van het gewicht van de kelken en stengels)
Chemische specificaties (per 100 g droge basis):
Polysachariden (fenolzwavelzuur): ≥ 18,0 g (klasse A), ≥ 15,0 g (klasse B)
Betaïne (HPLC-ELSD): ≥ 1,0 g
Zeaxanthinedipalmitaat (HPLC-DAD): ≥ 150 mg
Totaal suikers (glucose + fructose): 42 – 52 g
Eiwit (N × 6,25): 10 – 13 g
Grenswaarden voor verontreinigende stoffen (acceptatiecriteria voor groothandel):
Lood: ≤ 0,2 mg/kg (EU-limiet 0,2; actieniveau van de Amerikaanse FDA 0,3)
Arseen: ≤ 0,3 mg/kg
Cadmium: ≤ 0,1 mg/kg
Kwik: ≤ 0,02 mg/kg
Residuen van pesticiden: voldoet aan EU-verordening 396/2005 (screening op meer dan 480 verbindingen)
Aflatoxine B1: ≤ 2,0 µg/kg; totaal aflatoxinen: ≤ 4,0 µg/kg
Microbiologische grenzen:
Totaal aëroob kiemgetal: ≤ 50.000 kve/g (groothandelstolerantie; lagere limieten beschikbaar voor kant-en-klaar gebruik)
Gisten en schimmels: ≤ 500 kve/g
E. coli : negatief in 10 g
Salmonella : negatief in 25 g
Gedroogde gojibessen worden in Ningxia eenmaal per jaar geoogst, meestal van eind juli tot half september. De groothandelsmarkt kent verschillende prijscycli:
Oogstseizoen (september – oktober): De prijzen zijn het laagst als er nieuwe oogst op de markt komt. De gemiddelde FOB Yinchuan-prijs voor bessen van klasse B bedroeg in september 2023 $7,60/kg, vergeleken met $6,90/kg in september 2022 (een stijging van 10,1% op jaarbasis als gevolg van hogere kunstmestkosten).
Middenseizoen (november – februari): prijzen stijgen met 12 – 18% naarmate de magazijnen vol raken en exporteurs beginnen met verzenden. De kwaliteit is het meest consistent tijdens deze periode, waarbij het vochtgehalte gestabiliseerd is na 1 – 2 maanden conditionering in het magazijn.
Buiten het seizoen (maart – augustus): De prijzen pieken doorgaans 20 – 35% boven de oogstprijzen, als gevolg van de beperkte overgedragen voorraad van het voorgaande jaar. In maart 2024 werden bessen van klasse B verkocht voor $10,20/kg FOB, een premie van 34% ten opzichte van september 2023.
Strategie voor groothandelscontracten: Kopers die zich verbinden tot jaarlijkse volumes van 10 ton of meer, tekenen vaak vooroogstcontracten in juli, waarbij ze een prijs vastleggen die is gebaseerd op het Ningxia Goji Exchange (NGE) gemiddelde van de eerste twee weken van september, met een aanbetaling van 10 – 15%. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. biedt deze structuur aan met een prijsaanpassingsclausule: als het gemiddelde in september meer dan 8% boven de gecontracteerde basisprijs ligt, heeft de koper de mogelijkheid om zonder boete te annuleren.
De droogmethode die bij de bulkproductie wordt gebruikt, heeft een aanzienlijke invloed op de uiteindelijke kwaliteit en groothandelsprijs. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. exploiteert drie drooglijnen met verschillende mogelijkheden:
Zondrogen (traditioneel):
Proces: bessen uitgespreid op bamboematten gedurende 7 – 14 dagen, tweemaal daags gekeerd
Vocht uiteindelijk: 13 – 15 %
Retentie polysachariden: 62 – 70%
Kleur: donkerder rood, licht gerimpeld uiterlijk
Kostenindex: 1,0 (basislijn)
Groothandelsaandeel: 15% van het volume (daling door inconsistente kwaliteit)
Tunneldrogen met hete lucht (industrieel):
Proces: 60 – 70 °C geforceerde lucht gedurende 10 – 14 uur
Vocht uiteindelijk: 11 – 12,5 %
Polysacharideretentie: 74 – 80%
Kleur: uniform oranjerood, mollig uiterlijk
Kostenindex: 1.3
Groothandelsaandeel: 62% van het volume (meest gebruikelijk)
Vacuümbanddrogen:
Proces: 50 °C, –85 kPa vacuüm, 6 – 8 uur
Vocht uiteindelijk: 10 – 11,5 %
Polysacharideretentie: 86 – 90 %
Kleur: helder rood, volledig mollig
Kostenindex: 2,0
Groothandelsaandeel: 18% van het volume
Vriesdrogen:
Proces: –40 °C tot –50 °C primair, 25 °C secundair
Vocht uiteindelijk: 4 – 6 %
Polysacharideretentie: 92 – 95%
Kleur: felrood, sponsachtige textuur (niet geschikt voor alle toepassingen)
Kostenindex: 3,5 – 4,0
Groothandelsaandeel: 5% (uitsluitend speciale nutraceutische toepassingen)
Voor de meeste groothandelskopers bieden in hete lucht tunnelgedroogde bessen (klasse B of klasse A) de beste prijs-kwaliteitverhouding, met voldoende behoud van polysachariden en een consistent uiterlijk voor voedselverwerking.

Gojibessen in bulk worden verpakt om te beschermen tegen vocht en pletten tijdens transport. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. biedt de volgende opties:
| Verpakkingstype | Netto gewicht | Vochtbarrière | Stapelmogelijkheid | Kosten per kg | Geschiktheid |
|---|---|---|---|---|---|
| Binnenste PE-voering + kraftpapieren zak | 10 kg | gematigd | 8 zakken per laag | +$0,08 | Kleinschalige vermenging |
| Aluminiumfoliezak + kartonnen doos | 10 kg | hoog | 12 dozen per pallet | +$ 0,25 | Klaar voor de detailhandel |
| Meerwandige papieren zak met PE-voering | 25 kg | hoog | 40 zakken per pallet | +$0,12 | Standaard export |
| Biaxiaal georiënteerde PP-zak met binnenvoering | 25 kg | hoog | 40 zakken per pallet | +$0,10 | Bestemmingen met hoge luchtvochtigheid |
| Vezeltrommel met PE/aluminium voering | 20 kg | zeer hoog | 36 vaten per pallet | +€ 0,30 | Langetermijnopslag (>12 maanden) |
| Bulkzak (FIBC) met PE-voering | 500 kg | hoog | 2 zakken per pallet | +$ 0,05 | Industriële gebruikers, grote volumes |
Voor zeevracht van meer dan 25 dagen raadt Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. vezelvaten of aluminiumfoliezakken aan om het vochtgehalte onder de 13% te houden. In een verschepingsvergelijking uit 2023 (n=8 containers naar Europa) kwamen bessen in kraftzakken aan met een gemiddelde vochttoename van 1,8%, terwijl bessen in vezeltrommels na 35 dagen op zee slechts 0,4% toename vertoonden.
Gedroogde gojibessen die in bulk worden opgeslagen, vereisen temperatuur- en vochtigheidsregeling om suikerkristallisatie (plakkerigheid) en afbraak van polysachariden te voorkomen. Gebaseerd op stabiliteitsonderzoeken van 24 maanden uitgevoerd door Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd.:
Opslagomstandigheden en verwachte houdbaarheid (behoud van ≥90% van de oorspronkelijke polysachariden):
| Temperatuur | Relatieve vochtigheid | Houdbaarheid (maanden) | Belangrijkste risico |
|---|---|---|---|
| 5 °C | 30% | 36+ | Geen |
| 15 °C | 45% | 28 | Geen |
| 20 °C | 50% | 20 | Langzame suikermigratie |
| 25 °C | 60% | 12 | Kleverigheid na 12 maanden |
| 30 °C | 70% | 6 | Schimmelrisico (aw >0,65) |
| 35 °C | 75% | 3 | Browning (Maillard-reactie) |
Voor bulkopslag is de kritische parameter de wateractiviteit (aw), en niet alleen het vochtpercentage. Gojibessen met een vochtgehalte van ≤13% maar aw >0,60 zullen bij 25 °C binnen 4 maanden kleverigheid aan het oppervlak ontwikkelen. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. test aw voor elke bulkpartij en beveelt aw ≤0,55 aan voor opslag langer dan 12 maanden.
Praktische opslagrichtlijnen voor groothandelsmagazijnen:
Stapel pallets op rekken en niet direct op de vloer, om te voorkomen dat vocht uit het beton wordt afgevoerd.
Laat 30 – 50 cm ruimte vrij tussen pallets en muren voor luchtcirculatie.
Gebruik droogmiddelpakketten (silicagel, 200 g per pallet) in omgevingen met een hoge luchtvochtigheid (>65% RH).
Roterende voorraad: first-in, first-out (FIFO) met maandelijkse bemonstering van de oudste partij.
Gebaseerd op de interne prijzendatabase van Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. (2018-2024), zijn de volgende trendgegevens relevant voor groothandelskopers:
| Jaar | Gemiddelde prijs van klasse B (USD/kg, FOB Tianjin) | Verandering op jaarbasis | Belangrijkste drijfveer |
|---|---|---|---|
| 2018 | $ 6,80 | – | Normale oogst |
| 2019 | $ 7,20 | +5,9% | Toegenomen vraag vanuit de EU |
| 2020 | $ 7,90 | +9,7% | Verstoringen van de COVID-toeleveringsketen |
| 2021 | $ 8,50 | +7,6% | Verzendkosten stijgen |
| 2022 | $ 8,90 | +4,7% | Prijsinflatie van meststoffen |
| 2023 | $ 9,40 | +5,6% | Verkleind Ningxia-areaal (−3%) |
| 2024 (voorspelling) | $9,80 – $10,20 | +4 – 8% | Stijging van de arbeidskosten, waterbeperkingen |
Groothandelkopers die in 2024 contracten voor twaalf maanden ondertekenen, moeten rekening houden met een prijsklasse van $9,50 – $10,50/kg voor klasse B, waarbij klasse A $12,80 – $14,20/kg bedraagt (28 – 35% premie). Bulkkortingen beginnen bij 5 ton (3% korting), 10 ton (6% korting) en 25 ton (9% korting) voor FOB Tianjin-voorwaarden.
Voor bulkbestellingen in de groothandel is de typische verzendlogistiek als volgt:
Exporthavens: Tianjin (meest voorkomende), Qingdao of Shanghai. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. gebruikt Tianjin voor 85% van de zendingen vanwege directe vrachtwagenroutes vanuit Yinchuan (1.150 km, 16 – 18 uur).
Containerlading:
20 ft standaard: 10 – 11 ton (400 – 440 zakken van 25 kg)
40 ft standaard: 22 – 24 ton (880 – 960 zakken)
40 ft high cube: 24 – 26 ton (960 – 1.040 zakken)
Doorlooptijden:
Orderbevestiging tot productie: 3 – 5 dagen
Productie (drogen, sorteren, verpakken): 10 – 15 dagen voor standaard klasse B; 18 – 25 dagen voor klasse A of vacuümgedroogd
Binnenlands transport naar Tianjin: 2 – 3 dagen
Douaneafhandeling bij export: 2 – 5 dagen (variabel)
Totaal af fabriek tot FOB: 17 – 28 dagen
Voor dringende bestellingen (<15 dagen) houdt Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. een strategische buffervoorraad aan van 150 ton klasse B en 80 ton klasse A in het Yinchuan-magazijn, waardoor verzending in dezelfde week tot 50 ton mogelijk is.
Vóór verzending voert Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. de volgende tests uit op elke bulkpartij (bemonsteringsplan: ISO 2859‑1, AQL 1.5):
| Testfrequentie | | Methode | Acceptatiecriteria |
|---|---|---|---|
| Vocht | Elke partij (n=5 monsters) | Karl Fischer-oven (105 °C, 4 uur) | ≤13,0% |
| Polysachariden | Elke partij (n=3 monsters) | Fenol-zwavelzuur | ≥15,0% (klasse B) |
| Bessen tellen | Elke partij (n=3 monsters × 50 g) | Handmatig tellen | Gespecificeerd cijferbereik |
| Buitenlandse zaken | Elke partij (n=3 monsters × 100 g) | Visueel sorteren | ≤0,5% |
| Pesticiden | Maandelijkse samenstelling (alle partijen) | LC-MS/MS / GC-MS/MS | Voldoet aan de EU MRL |
| Zware metalen | Maandelijkse samenstelling | ICP‑MS | Binnen grenzen |
| Microbiologie | Wekelijks (n=3 loten) | FDA BAM | Binnen grenzen |
Tests door derden (SGS of Eurofins) worden op verzoek van de koper geregeld, waarbij de testkosten door de koper worden gedragen, tenzij anders overeengekomen.
Gojibessen groothandel in bulk is een op grondstoffen gebaseerde markt waar klasse B (350-450 stuks per 50 g) in hete lucht tunnelgedroogde bessen de meest kosteneffectieve optie vertegenwoordigen voor de meeste industriële toepassingen, met groothandelsprijzen variërend van $9,50 tot $10,50/kg FOB Tianjin (voorspelling 2024). Kopers moeten het vochtgehalte (≤13%), het polysaccharidegehalte (≥15% voor klasse B) en de naleving van pesticiden (EU 396/2005) specificeren in leveringscontracten. Seizoensaankopen tijdens de oogst van september tot oktober verlagen de kosten met 15 – 30% vergeleken met aankopen buiten het seizoen. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. biedt verticaal geïntegreerde groothandelslevering met volledige traceerbaarheid, meerdere droogopties en verpakkingen die zijn afgestemd op de duur van de zeevracht. Jaarcontracten van meer dan 10 ton komen in aanmerking voor volumekortingen en prijsvergrendeling vóór de oogst.