Velkoobchod s bio goji bobulemi ve velkém se rozumí nákup sušených bobulí Lycium barbarum ve velkém měřítku , které byly certifikovány jako ekologické uznaným certifikačním orgánem (USDA NOP, EU Organic nebo China Organic Standard GB/T 19630). Ekologické označení vyžaduje, aby bobule byly pěstovány bez syntetických pesticidů, herbicidů nebo chemických hnojiv a zpracovány v zařízeních, která zachovávají organickou integritu (oddělení od konvenčních produktů, žádné ozařování, žádné syntetické konzervační látky).
Globální trh s bio goji bobule dosáhl v roce 2023 8 400 metrických tun, což představuje 14,5 % z celkového velkoobchodního trhu goji, s roční mírou růstu 9,2 % (Organic Trade Association, 2024). Biobobule mají cenovou prémii 35 – 55 % oproti konvenčním ekvivalentům kvůli nižším výnosům (ekologické farmy produkují o 18 – 22 % méně na hektar) a vyšším nákladům na certifikaci. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. provozuje 120 hektarů certifikovaných organických farem goji (ekvivalent USDA NOP, EU Organic, China Organic), s roční produkcí organických sušených bobulí 420 metrických tun, což z ní dělá jednoho z největších velkoobchodníků s bio goji v Ningxia.
Aby byla hromadná velkoobchodní zásilka uváděna na trh jako ekologická, musí být předložena následující dokumentace:
1. Ekologický certifikát (platný pro konkrétní sklizňový rok) od akreditovaného certifikátora:
Pro dovoz z USA: Certifikace USDA NOP prostřednictvím akreditovaného certifikačního zástupce (např. CCOF, Oregon Tilth nebo čínský certifikační orgán uznávaný USDA). V certifikátu musí být uvedeno jméno dovozce a popis produktu.
Pro dovoz do EU: Ekologická certifikace EU (nařízení (EU) 2018/848) od kontrolního orgánu uznaného Evropskou komisí. Certifikát musí obsahovat kód kontrolního orgánu (např. CN‑BIO‑123).
Pro čínské domácí: China Organic Standard GB/T 19630, certifikovaný jedním z 18 akreditovaných čínských ekologických certifikátorů (např. OFDC, COFCC).
2. Transakční certifikát (TC) : Elektronický certifikát vydaný prostřednictvím systému EU TRACES nebo databáze organické integrity USDA, který potvrzuje, že každá konkrétní zásilka odpovídá certifikovanému objemu. TC musí obsahovat: jméno dodavatele, jméno kupujícího, produkt, čistou hmotnost a číslo certifikátu.
3. Inspekční zprávy od certifikačního orgánu dokládající, že farma a zpracovatelské zařízení byly každoročně kontrolovány a shledány v souladu s ekologickými normami. Auditní zpráva obsahuje seznam látek aplikovaných na plodinu (pouze povolené přírodní látky).
4. Prohlášení o segregaci : Prohlášení dodavatele, že ekologické bobule byly zpracovány na vyhrazených linkách nebo s ověřenými protokoly čištění mezi konvenčními a ekologickými běhy. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. udržuje samostatnou linku na organické zpracování (vyhrazená sušička, vyhrazená oblast pro mletí a balení), aby se zabránilo křížové kontaminaci. Validace čištění používá tamponový test na zbytkové polysacharidy (<50 ppm) mezi výměnami produktu.
Bio prémie je řízena agronomickými faktory. Následující údaje porovnávají organickou a konvenční produkci goji na farmách Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. (průměr za 5 sezón, 2019–2023):
| Parametr | Organický | konvenční | rozdíl |
|---|---|---|---|
| Hustota výsadby (rostliny/ha) | 1 000 | 1 100 | –9 % |
| Výnos bobulí (čerstvé, kg/ha) | 4 800 – 5 200 | 6 100 – 6 500 | –21 % |
| Výnos sušených bobulí (kg/ha) | 1 020 – 1 100 | 1 300 – 1 380 | –22 % |
| Obsah polysacharidů (sušina, %) | 20.2 – 22.5 | 18.5 – 20.8 | +9 % (organické často vyšší) |
| Počet bobulí na 50 g (třída B) | 370–410 | 350–390 | Podobný |
| Výrobní náklady (USD/kg sušené) | 11,20 – 12,50 USD | 7,80 – 8,90 USD | +41 % |
| Velkoobchodní cena (USD/kg, FOB) | 14,80 – 16,50 USD | 9,80 – 10,50 USD | +52 % |
Náklady na ekologickou produkci jsou vyšší kvůli:
Manuální hubení plevele (6–8 porodů za sezónu vs. 2 aplikace herbicidu)
Náklady na kompost a organická hnojiva (1 200 USD/ha oproti 580 USD/ha u syntetických)
Nižší hustota výsadby (snižuje tlak nemocí, ale také snižuje výnos)
Poplatky za organický certifikační audit a režie dokumentace
Navzdory vyšším výrobním nákladům mají organické bobule často mírně vyšší obsah polysacharidů (20,2 – 22,5 % vs. 18,5 – 20,8 %), pravděpodobně v důsledku sníženého dusíkového stresu a pomalejší zralosti na ekologických farmách. Tento rozdíl v kvalitě je zaznamenán ve specifikacích některých velkoobchodních kupujících.
Bio goji se třídí pomocí stejného systému počítání na 50 g jako konvenční bobule, ale s přísnější tolerancí pro fyzické vady, protože bio kupující obvykle používají bobule v prémiových aplikacích:
| Parametr | Organic Grade A | Organic Grade B | Organic Grade C |
|---|---|---|---|
| Počítejte na 50 g | 200–280 | 350–450 | 500–650 |
| vlhkost (%) | ≤12,5 | ≤13,0 | ≤13,5 |
| Cizí látka (%) | ≤0,2 | ≤0,3 | ≤0,5 |
| Vadné bobule (%) | ≤3,0 | ≤4,0 | ≤6,0 |
| Polysacharidy (g/100g, min) | 22.0 | 19.0 | 16.0 |
| Betain (g/100 g, min) | 1.2 | 1.0 | 0.8 |
| zbytky pesticidů (jakékoli) | Nedetekováno ( | Nedetekováno | Nedetekováno |
Požadavek nedetekce pro pesticidy je přísnější než u konvenčních goji, kde jsou přijímána nízkoúrovňová rezidua v rámci MLR. Ekologické certifikační normy vyžadují, aby jakákoliv detekce pesticidů (dokonce i pod MRL) neumožňovala ekologické označování dané šarže. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. provádí screening pesticidů o 480 složkách na každé organické šarži; v roce 2023 mělo 97,2 % organických šarží nulovou detekci a 2,8 % mělo detekci pod LOQ (0,005 mg/kg), které byly sníženy na konvenční.
Harmonogram organických certifikací společnosti Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. se řídí pevným ročním cyklem:
| měsíční | aktivitě | Podrobnosti o |
|---|---|---|
| únor – březen | Odeslání plánu organického systému | Dokumentujte střídání plodin, vstupy, ochranu proti škůdcům pro nadcházející sezónu |
| duben – květen | Kontrola na místě farmy (neohlášená) | Certifikátor navštíví 5 – 8 náhodných grafů; testuje závlahovou vodu a půdu |
| červen – červenec | Kontrola zpracovatelského zařízení | Reviduje protokoly čištění, segregaci úložiště, systém sledovatelnosti |
| srpen | Testování zbytků před sklizní | Testuje zelené bobule z každého certifikovaného pozemku na více než 480 pesticidů |
| září – říjen | Kontrola sklizně | Pozoruje sušení a třídění; odebírá vzorky pro závěrečný test reziduí |
| listopad | Obnovení certifikátu | Vydává nový certifikát platný na následujících 12 měsíců |
| prosinec – leden | Záznamový audit | Kontroluje všechny faktury, protokoly polí a prodejní doklady |
Velkoobchodní kupující může v rámci ekologické smlouvy požádat o neohlášenou kontrolu své vlastní zásilky. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. umožňuje kupujícím (nebo jejich zástupcům) kontrolovat jakoukoli organickou šarži v balírně, a to 5 pracovních dnů předem.
Ekologické farmy goji používají preventivní a biologická opatření namísto syntetických chemikálií. Na ekologických farmách Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. se používají následující protokoly:
| Škůdce/choroba | Metoda organické kontroly | Frekvence aplikace | Míra účinnosti* |
|---|---|---|---|
| Goji žlučový roztoč | Sírový prach (povolená přírodní látka) | 2–3 aplikace před květem | 72 – 80 % |
| Prášková plíseň | Roztok hydrogenuhličitanu draselného (1,5 %) | Podle potřeby až 5x za sezónu | 65 – 75 % |
| Mšice | Neemový olej (1 %) + insekticidní mýdlo (0,5 %) | 3–4 aplikace | 70 – 78 % |
| Skvrnitost listů (plísňová) | Hydroxid měďnatý (pevná měď, povoleno) | 2 aplikace při lámání pupenů | 60 – 68 % |
| Kořenová hniloba ( Phytophthora ) | Střídání plodin (2 roky bez goji) + lepší odvodnění | Pouze preventivně | 85% prevence |
| Plevele | Ruční okopávání a plenění plamenem | 6–8 průchodů | Snížení plevele o 90 %. |
*Účinnost definovaná jako procentuální snížení zamoření ve srovnání s neošetřenými kontrolními pozemky na základě polních zkoušek Ningxia Pure Goji v letech 2022–2023.
Ekologické farmy mají obvykle o 8 – 15 % vyšší tlak škůdců než konvenční farmy, což přispívá k o 21 % nižšímu výnosu. Tuto ztrátu však kompenzuje prémie za tržní cenu.
Bio goji bobule musí být baleny způsobem, který zabraňuje kontaminaci konvenčními produkty. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. používá následující vyhrazené organické obaly:
Vnitřní vložka : potravinářská PE vložka s potiskem 'Organic' a číslem certifikátu. Vložky jsou skladovány v utěsněné místnosti oddělené od konvenčních vložek.
Vnější sáček : Kraftový papír nebo PP tkaný sáček, jasně označený logem ekologického certifikačního orgánu, číslem certifikátu a podle potřeby 'USDA Organic' nebo 'EU Organic'.
Označení : Každý sáček obsahuje číslo šarže, kód ekologického certifikátu, čistou hmotnost a pokyny pro 'Skladujte na chladném a suchém místě'.
Všechny organické obalové materiály jsou určeny pro organické použití a nejsou sdíleny s konvenčními balicími linkami. Záznamy o validaci čištění pro oblast balení jsou k dispozici na vyžádání.
Rezervace kontejnerů: Organické zásilky jsou rezervovány se stejnými typy kontejnerů jako konvenční, ale s dalšími požadavky:
Nádoba musí být před naložením vyčištěna (certifikát o čištění poskytnut).
Žádná fumigace uvnitř nádoby (methylbromid a fosfin nejsou povoleny podle ekologických norem).
Číslo plomby nádoby musí být zaznamenáno a uvedeno na certifikátu ekologické transakce.
Pro velkoobchodní vývoz organických plodů goji z Číny je vyžadována následující sada dokumentů:
Bio certifikát (platný pro sklizňový rok)
Transakční certifikát (TC) pro konkrétní zásilku vygenerovaný v čínské organické databázi (ECOCERT nebo ekvivalent)
Fytosanitární certifikát (od GACC)
Osvědčení o původu (obvykle formulář A pro GSP nebo běžné CO)
Nákladní list (s číslem plomby kontejneru)
Obchodní faktura a balicí list (musí uvádět 'Organic' a číslo certifikátu)
Certifikát analýzy (polysacharidy, vlhkost, počet bobulí, cizorodé látky)
Screening reziduí pesticidů (480+ sloučenin, nedetekováno pro organické látky)
Prohlášení bez GMO (goji bobule nejsou geneticky modifikované)
Prohlášení o alergenech (žádné hlavní alergeny)
Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. poskytuje digitální složku pro každou organickou zásilku, která je kupujícímu přístupná 48 hodin před odjezdem plavidla.

Velkoobchodní ceny bio goji bobule jsou uváděny jako prémie oproti konvenčním. Na základě cen z roku 2024 (FOB Tianjin):
| Stupeň | Konvenční cena (USD/kg) | Bio cena (USD/kg) | Bio prémie (%) |
|---|---|---|---|
| třída A | 13,20 – 14,80 USD | 19,80 – 22,40 USD | +50 – 52 % |
| třída B | 9,80 – 10,50 USD | 14,80 – 16,50 USD | +48 – 52 % |
| třída C | 6,50 – 7,20 USD | 9,80 – 10,80 USD | +47 – 51 % |
Hromadné slevy na organické produkty (Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. 2024):
1 – 5 metrických tun: bez slevy
5 – 10 metrických tun: 3 % z katalogové ceny
10 – 20 metrických tun: 6 % z katalogové ceny
≥20 metrických tun: 9 % sleva z katalogové ceny (dostupná smluvní cena)
Platební podmínky pro bio velkoobchod:
30% záloha při podpisu smlouvy (nevratná, pokud kupující zruší do 30 dnů od odeslání)
70 % zůstatek oproti kopii konosamentu a TC (obvykle 5 – 10 dní po odjezdu plavidla)
Akreditiv (akreditiv) na viděnou je akceptován pro první kupující (dodatečné bankovní poplatky 0,8 – 1,2 %)
Velkoobchodní odběratelé ekologického zemědělství stále více vyžadují transparentnost dodavatelského řetězce. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. poskytuje sledovatelnost QR kódu pro každý organický sáček:
Obsah QR kódu : Číslo ekologického certifikátu, číslo šarže, GPS souřadnice farmy, datum sklizně, ID sušící linky, výsledky testu kontroly kvality a odkaz na certifikát transakce.
Výsledek skenování : Kupující (nebo koncový spotřebitel) si může prohlédnout souhrnnou stránku zobrazující platnost certifikátu a historii ekologického auditu farmy.
V roce 2023 společnost Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. implementovala záznam na bázi blockchainu pro své organické šarže pomocí povolené účetní knihy, která uchovává údaje o sklizni, výsledky testů zbytků a data odeslání. Tento systém je přístupný registrovaným velkoobchodním kupujícím prostřednictvím zabezpečeného portálu.
Organické plody goji jsou náchylnější k napadení hmyzem, protože nejsou ošetřeny syntetickými vykuřovadly nebo konzervačními látkami. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. radí organickým velkoodběratelům:
skladujte při teplotě ≤15 °C . Zásilky nespotřebované do 6 měsíců Při 15 °C zůstávají vajíčka hmyzu (pokud existují) v klidu; při 25 °C vajíčka běžných skladových škůdců ( Lasioderma serricorne , Tribolium castaneum ).se během 2 – 3 týdnů mohou vylíhnout
Používejte proplachování CO₂ nebo dusík v uzavřených nádobách ke snížení přežití hmyzu. Při koncentracích CO₂ >60 % dosahuje úmrtnost hmyzu 95 % během 14 dnů (na základě studie Čínské akademie zemědělských věd z roku 2022).
Kontrola měsíčně : Zkontrolujte 1 kg z každé šarže, zda neobsahuje živý hmyz nebo popruhy. Prahová hodnota účinku: je-li >5 živého hmyzu na kg, zmrazte šarži na –18 °C po dobu 72 hodin (tím se zachová organická integrita, protože zmrazení je fyzikální metoda).
Na organické bobule nepou� ~!phoenix_var231_1!~
Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. vítá audity na místě ze strany velkoobchodních kupujících nebo jejich zástupců. Typický audit kupujícího zahrnuje:
Procházka biofarmou (návštěva 3 – 5 certifikovaných polí)
Kontrola sušícího zařízení (potvrzující segregaci organické linky)
Oblast balení a kontrola štítků (kontrola, zda jsou ekologické štítky zajištěny a počítány)
Kontrola dokumentů (záznamy o nákupu organických vstupů, polní záznamy, záznamy o sklizni, záznamy o čištění)
Rozhovor s úředníkem pro organickou shodu
Plánování auditu: je vyžadováno oznámení alespoň 10 pracovních dnů předem. Náklady na audit pro kupující: 850 USD za den (zahrnuje tlumočníka a dopravu na farmu), minimálně 2 dny. Poplatek za audit je prominut u smluv ≥10 metrických tun.
Velkoobchod s bio kustovnicemi kustovnice je prémiovým segmentem trhu kustovnice s certifikovanými bioprodukty, jejichž cena je o 47 – 52 % vyšší než konvenční ekvivalenty kvůli nižším výnosům, vyššímu pracovnímu nasazení a přísnějším certifikačním požadavkům. Kupující musí zajistit, aby každá zásilka byla doprovázena platným ekologickým certifikátem, transakčním certifikátem a úplnými testy reziduí bez pesticidů (nedetekovány při LOQ). Nejčastěji požadovanými standardy jsou certifikace USDA NOP, EU Organic a China Organic. Ningxia Pure Goji Biology Technology Co., Ltd. dodává organické plody kustovnice ze 120 hektarů certifikovaných farem s roční kapacitou 420 metrických tun, nabízených ve třídě A, B a C s tříděním po 50 g. Hromadné slevy platí od 5 metrických tun výše a sledovatelnost založená na blockchainu poskytuje úplnou transparentnost pro každou šarži. Správné skladování při ≤ 15 °C a měsíční kontrola výskytu škůdců jsou zásadní pro zachování ekologické kvality v celém dodavatelském řetězci.